Kreska w kolorze, czyli makijażowy akcent sezonu

Najgorętszym wiosennym trendem w makijażu oczu są kolorowe kreski na powiekach. Intensywne barwy nie są już niczym niezwykłym, pojawiają się także w makijażach dziennych. Neonowe kolory zyskują uznanie, a pojawianie się coraz śmielszych trendów dowodzi, że potrafimy je oswajać – wykorzystywać do tworzenia wyjątkowych makijaży, które łączą naturalny wygląd z nieco bardziej odważnymi i wyrazistymi elementami. Już jednym pociągnięciem eyelinera, możemy wyczarować efektowny i modny look. Taki makijaż z pewnością przyciąga uwagę, a dodatkowo jest bardzo prosty do wykonania. Dostępność kosmetyków nie powinna stanowić problemu, ponieważ w drogeriach pojawia się coraz więcej kolorowych eyelinerów. Możemy znaleźć je między innymi w szafach Lovely, Wibo, Bell, My Secret, Miss Sporty, a także na stoiskach Golden Rose oraz NYX. Takie kreski możemy wykonać również przy pomocy kredek do oczu, czy nawet pigmentów zmieszanych z Duralinem.

Zainspirowane nowym trendem, postanowiłyśmy stworzyć makijaż, w którym głównymi akcentami będą intensywna, różowa kreska oraz szarobrązowe usta.

Pink Power, czyli różowe oko

Makijaż oka rozpoczęłyśmy od nałożenia bazy. W naszym przypadku był to korektor pod oczy z Essence (Stay All Day 16 h – long lasting concealer, w kolorze 10 – Natural Beige). Nastepnie całą powiekę pokryłyśmy płynnym cieniem do powiek marki NYX (Lingerie, Eye Tint, Rose Pearl), a na zewnętrzny kącik nałożyłyśmy cień z KOBO (Fashion Eye Shadow, 205 – Golden Rose) oraz dwa cienie Glam Shadows (Wytrawny Róż i Szare Bordo). Wewnętrzny kącik oka pokryłyśmy błyszczącym srebrnoróżowym cieniem z paletki Chocolate Bar z Too Faced (Champagne Truffle). Na środek powieki nałożyłyśmy pigment z KOBO (505 – Sea Shell), aby dodać jeszcze więcej błysku, a dolną powiekę podkreśliłyśmy tymi samymi cieniami, co górną. Kolejnym krokiem było namalowanie kresek eyelinerem z NYX (Vivid Brights, Vivid Fire – VBL01) i wytuszowanie rzęs czarną mascarą Smart Girls Get More 3D.  

Usta pokryłyśmy odrobiną podkładu, aby wyrównać ich koloryt, a następnie nałożyłyśmy płynną matową pomadkę NYX Lingerie, Honeymoon (jej opis znajdziecie w poprzednim wpisie).

Kolor eyelinera a tęczówka oka

Chociaż nasza propozycja wymaga zastosowania sporej liczby różnych kosmetyków, równie ciekawy i efektowny makijaż można wykonać przy użyciu zwykłego, cielistego cienia i eyelinera. Jego kolor najbezpieczniej jest dobrać do koloru tęczówki. Do brązowych oczu świetnie pasowałyby odcienie niebieskiego, turkusu lub zieleni, do niebieskich różowy, pomarańczowy i żółty (również złoty), a do zielonych fioletowy, miedziany i czerwony. Szary kolor tęczówki możemy podkreślić kolorem pomarańczowym, aby oczy wyglądały na bardziej niebieskie lub fioletowym, by podbić ich zielony odcień. Natomiast żółty odcień piwnej tęczówki można podkreślić kolorem niebieskim lub fioletowym, a oliwkowy odcień czerwonym.  Należy jednak pamiętać, że nie są to żelazne reguły, a w nowoczesnym makijażu nie ma miejsca na ograniczenia. Możemy swobodnie eksperymentować, odkrywać i testować to, co nieznane. Istotny jest zarówno świetny wygląd, jak i doskonałe samopoczucie. Zachęcamy do zabawy kolorami, próbowania nowych produktów i niecodziennych makijaży. W tym sezonie możemy sobie pozwolić niemalże na wszystko. Ekstrawagancja – czemu nie?  Ważne jest to, żeby podobać się sobie.

 

 

Poniżej lista produktów, które zostały użyte do makijażu oczu i ust

Oczy

  1. Essence, Stay All Day 16 h – Long Lasting Concealer, 10 – Natural Beige
  2. NYX Lingerie, Eye Tint, Rose Pearl
  3. KOBO, Fashion Eye Shadow, 205 – Golden Rose
  4. Glam Shadows , Wytrawny Róż i Szare Bordo
  5. Too Faced, Chocolate Bar (Champagne Truffle)
  6. KOBO, Pure Pigment, 505 – Sea Shell
  7. NYX ,Vivid Brights Eyeliner, Vivid Fire – VBL01
  8. Mascara Smart Girls Get More 3D

Usta

  1. NYX Lingerie, Honeymoon